Sohbet Dövme Nasıl Yok Edilir? | HarikaFm.Net - Online Radyo Dinle Harika Fm
 • Orhan Cennet:

  müslüm gürses sigaraa herkze ıyı yayınlar

 • özgür:

  merhabalar

 • Hayalet:

  Burası cok guzel kernel abi ii ki varsın tskler hepınızı sevıorum

 • defne:

  bu bana gelsin işte gidiyorum bir şey demeden

 • YuŞa:

  Merhaba , istanbul’dan katılıyorum cok beğendim. ☺

 • Hayalet:

  kernel abi seni cok sevıyorum

 • songül kocatepe:

  bulunsun

 • Hayalet:

  slm bn halil lütfen engellı kardeslerımıze yardım edelım tskler

Mesaj gönderin!


Şu anda çalan: Radyo OnLıne...

mobilplayer
Dövme Nasıl Yok Edilir?

paylaş:

Arkadaşına Öner Yazdır
21.17.2017 tarihinde admin Tarafından Yazıldı.
263 views Okunma
0 yorum

Dövmenizi bulunmamakta etmek istiyorsanız birkaç seçeneğiniz var. evvela bu işlemin cerrahi ve sağlığınızı etkileyecek bir işlem olduğunun bilinciyle bir deneyimli vasıtası ile bu işlemi yaptırmalısınız. Sonrasında ise dövmenin şekline göre törpüleme, dövmeyi kesme veya lazer gibi evrelerden müsait olanı seçersiniz. şayet dövmeniz bir harf yada bir sembol kadar küçükse, kesme işlemi yaygın olarak uygulanır. Dövmenin bulunduğu deriyi kesip, vücudunuzun öteki bir bölgesinden alınan deri o bölgeye yama yapılır. Bu yamalama işlemi vücutta renk değişikliğine sebep olacağı için büyük boyuttaki dövmelerin silinmesinde

kullanılmamaktadır. Zımparalama ile dövmeyi yok etmek istiyorsanız, bu işlem ancak daha yüzeysel bölgelerdeki dövmeler için kullanılır. yoğun şekilde kanamalı ve steril işlem gerektiren zımparalama yönteminde, dövme sahibinin güneşe çıkmaması ve bölgenin mikrop kapmaması işlem sırasında aşırı büyük ciddiyet taşımaktadır. ayrıca aşırı renkli ve büyük olmayan dövmelerde, dövme çıkarma kremleri de kullanılabilir. Bu kremler deri altına işleyip boyaları parçalayarak dövmeyi bulunmamaktadır eder fakat aşırı da etkili bir yöntem olduğu söylenemez.

Son teknoloji ile lazer ışığı aracılığıyla dövme bulunmamaktadır etme işlemi, tüm işlemlere göre daha aşırı tercih edilen, daha acısız ve etkili metod olarak kullanılır. Bu metod ile de, seanslar sonrası yine deride kızarıklık oluşmakta ve o bölgenin güneş ışığından korunması gerekebilir.
Lazerle Dövme Nasıl Silinir ?

Dövme silme için uygulanan lazer ışını derinin epidermis tabakasını geçerek, dermis ve derialtı dokudaki dövme rengini verici bileşikler yönünden emilir ve bu maddelerin parçalanıp bağışıklık sistemi tarafından ortadan kaldırılması sağlanır. Q-switched Nd:YAG lazer Q-switched Nd:YAG lazer ayrıcalıklı renkler ve dalga boylarındaki lazer ışınlarıyla dövme silmede en geniş renk spektrumununda etkili olan teknolojilerdendir. Dövmenin rengi koyu ise daha kolay silinebilirken, açık renklerde silinmesi daha da zorlaşır. çoğu süre dövmeler ansızın fazla renkte olurlar. Dövmelerdeki farklı renkleri deri altına demir, karbon, civa, kadmiyum, kobalt, krom ve titanyum bileşikleri verilerek oluşturulur. Siyah renkli dövmeler her çeşitli ışığı absorbe edebildiği için her tür dövme lazeriyle en pratik sonuç alınan dövmelerdir. Koyu renkler de siyah renk benzeri lazer tedavisine cevap verdiğinden basit netice alınırken, sarı, yeşil v.b. renkler daha spesifik fer dalga boyu emebildiğinden daha zor ve daha uzun zamanda tedavi edilebilirler. Silinecek dövmenin olduğu bölge, sima bunun gibi kanlanması iyi ve derisi ince olan bir bölgeyse tedaviden sonra iyileşme daha hızlı olur. Bu da daha yüksek enerji verilerek çalışmaya imkan tanırken, daha kolay ve daha kısa sürede sonuç alınabilir. ancak beden, kol ve bacaklar bu gibi kalın derili alanlarda daha uzun ve daha çok fazla seans uygulayarak sonuç alınabilir. Dövme silme seansları sırasında çoğu zaman anesteziye gerek olmasa da duygulu kişilere uygulama yapılırken, lokal anestezi yapılması faydalı olabilir. Uygulama yapılan bölgede hafif bir şişme ve kızarıklık olabilir. Bir hafta içinde şişlik ve üzerinde kabuklanma ortadan kalkar. Uygulama yaklaşık 4-8 seans yapılabilir. Her seans arası 4-6 hafta olmalıdır. Daha erken yapılan seanslar yarar sağlamaz. Uygulama sonrası ayrıcalıklı epitelizan kremler kullanılmalıdır.
Lazerle Dövme Silme işleminde uygulanan Cihazlar

Dövme silme işleminde dövmeyi yapan pigmentlerin renklerine göre değişik tipte lazer cihazları kullanılabilir. Sarı ve yeşil renkler, lazerle dövme silme işlemine en dirençli olanlardır. Siyah renkler ise en basit silinenlerdir. al ve mavide siyahdan sonra nisbeten daha pratik silinebilmektedir. Dövme silme amaçlı üretilen sedece 3 tip lazer cihazı Q-Switched (Q-anahtarlı) adı verilen bir teknolojiye sahiptir. Bu teknikle kısa ve yüksek enerji içeren ışın atımlar yapılmaktadır.

§Q-switched Ruby,
§Q-switched Alexandrite,
§Q-switched Nd:YAG, bu derslik lazerlerde en yeni sistemdir ve özellikle kırmızı, mavi ve siyah renk içeren dövmelerin silinmesinde kullanılır.

Dövme çıkarma Kremleri

Dövmeli bölgeye sürülen krem ten vasıtası ile emilerek içeride ki pigmentlerle reaksiyona geçer ve pigmentler bu reaksiyon sonucu parçalanır. Bu parçalanma sonucunda pigmentler vücuttan zaman geçtikçe atılır. Bu tarz kremler umumi de set şekilde satılır ve her birisi ayrıcalıklı özelliklere sahiptir.

Resimler
Dj EspiNa
Dj – iSyan ile Damardan Kalbe Yolculuk
Dj -DeniZ iLe Sevda DeniZi
Dj – QBiCamTe
Dj- Şekerkız iLe aŞk notaLarı
Dj- Seyh iLe Her Telden
Dj- BetüL ile Türkü Tadında
Dj-DeLidoLu iLe EğLenceLi SaatLer
Yorum

biyo

Genel

Çanakkale Savaşı (1915-1916)Çanakkale Savaşı (1915-1916)...

Çanakkale Savaşı, 1. Dünya Savaşı’nin ...

Ugur getirdigine inandiklarimizUgur getirdigine inandiklarimi...

Sizin yokmuydu uğur getirdiğine inandığınız…...

Limon ağacıLimon ağacı

Hiç Limon kokan bir bahar havasına uyandınız...

Hayatan anlam katan KADINDIR!Hayatan anlam katan KADINDIR!

Kadın dediğin; Öncelikle sadakat, güven bir...

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için özeL DoodLe: En güzeL 29 Ekim mesajLarı burada..29 Ekim Cumhuriyet Bayramı içi...

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı geldi çattı; miLyonLarca...

biyo

Albümler

ThorThor

Gösterime giriş tarihi: 29 Nisan 2011 (Türkiye)...

Örümcek Adam: Eve DönüşÖrümcek Adam: Eve Dönüş

Yenilmezler ile yaşadığı maceranın büyüsüne...

Transformers 5: Son ŞövalyeTransformers 5: Son Şövalye

Son Şövalye, Transformers bu sefer serinin özündeki...

Ruhlar EviRuhlar Evi

Genç bir Amerikalı çift olan Julie ve Jim, fotoğraf...

Arabalar – 3Arabalar – 3

Pixar’ın sevilen serisi Arabalar‘ın...

video

Fragmanlar

ThorThor

Gösterime giriş tarihi: 29 Nisan 2011 (Türkiye)...

Örümcek Adam: Eve DönüşÖrümcek Adam: Eve Dönüş

Yenilmezler ile yaşadığı maceranın büyüsüne...

Transformers 5: Son ŞövalyeTransformers 5: Son Şövalye

Son Şövalye, Transformers bu sefer serinin özündeki...

Ruhlar EviRuhlar Evi

Genç bir Amerikalı çift olan Julie ve Jim, fotoğraf...

Arabalar – 3Arabalar – 3

Pixar’ın sevilen serisi Arabalar‘ın...