Sohbet Pasif Sohbet | HarikaFm.Net - Online Radyo Dinle Harika Fm
 • Orhan Cennet:

  müslüm gürses sigaraa herkze ıyı yayınlar

 • özgür:

  merhabalar

 • Hayalet:

  Burası cok guzel kernel abi ii ki varsın tskler hepınızı sevıorum

 • defne:

  bu bana gelsin işte gidiyorum bir şey demeden

 • YuŞa:

  Merhaba , istanbul’dan katılıyorum cok beğendim. ☺

 • Hayalet:

  kernel abi seni cok sevıyorum

 • songül kocatepe:

  bulunsun

 • Hayalet:

  slm bn halil lütfen engellı kardeslerımıze yardım edelım tskler

Mesaj gönderin!


Şu anda çalan: Radyo OnLıne...

mobilplayer
Pasif Sohbet

paylaş:

Arkadaşına Öner Yazdır
11.18.2018 tarihinde admin Tarafından Yazıldı.
169 views Okunma
0 yorum

Pasif Sohbet

Pasif Sohbet terimi oldukça düzenli bir şekilde attığını duyuyoruz. Genellikle, alaycılık veya keskin sözcükleri kullanarak kendi aralarındaki noktayı geriye çeken kişileri tanımlamak için kullanılır. İletişimde, pasif sohbet, bir sürekli ortamda konuşmanın yalnızca bir biçimi. İnsanlar bir veya üç ana iletişim türünün birleşimiyle sohbet ederler: pasif sohbet veya iddialı.

Pasif Sohbet : Bu, kişinin istediği, gereksinimlerinin, arzularının veya görüşlerinin paylaşmadığı bir iletişim biçimidir. Pasif iletişimin birkaç örneği. Bir adam iyi bir biftek orta sipariş eder ve nadir tablo masaya ulaşır. Biftek koyuyor ve plakta kanadığında garson ona “Evet, herşey yolundaymış” der gibi bir şey olup olmadığını soruyor. Başka bir örnek, bir kız ilk defa bir erkekle dışarı çıktığında ve “Nerede yemek yersiniz?” diye sorar, İtalyan yememek istemiyor (makarna ilk randevu için dağınık değil), ancak Olive Garden önerdiğinde “Tabii! Her ţey herhangi bir sebepten ötürü onu paylaţmayan bir görüţe sahip bir kiţiyi gösteriyor. Bu pasif bir iletişimdir. Bildiğimiz biriyle yürürken her gün görüyoruz ve “Nasılsın” diyoruz ve onlar “İyi” cevabını veriyor. Onlar gerçekten iyi mi? Bazen var olan şeyler olup bitmediğini bilmediğimiz halde kişi bize her şeyin yolunda gittiğini söyler. Geçmişteki kanser teşhisi veya randevular arasındaki kaldırımdaki depresyon hakkında fasulye dökmek genellikle mümkün olmamakla birlikte, “Güzel” ortak cevabı gerçeği maskeleyen pasif bir iletişim biçimidir. Pasif iletişimle ilgili sorun, sanki düşüncenizin bir önemi yokmuş gibi hissetmenizi ve sese sahip olmamanızı sağlar. Bu kızgınlığın oluşmasına ve diğer insanların paspas gibi davranmasına yol açabilir.

Agresif İletişim: Bu, kişinin istediği, ihtiyaçları, arzuları ya da görüşleri paylaştığı yelpazenin tersi bir iletişim şeklidir ve başkasının isteği, ihtiyaçları, arzuları ya da görüşleri pahalıdır ya da insanca muamele görme hakkı vardır. Yukarıdaki ilk örneği inceleyelim. Adam az pişmiş bir biftek alır ve garson ona yemekten hoşlanmasını ister. Garsona, emrini hatırlama ve korkunç hizmet ve beceriksiz bekleme personelinden dolayı özgür bir yemek istemekle ilgili yetersizlikleri hakkında bağırıyor ve patlıyor. Bu agresif. Başka bir örnek düşünelim. Ev arkadaşınız bir paçavra ve kirli tabaklarını lavaboda yıkamak için beş kez sormuş ve yatak odasında çöp çıkarıyor olmalıydınız. Apartman bir depolama sahası gibi kokuyor. Evde işten dönüyor ve “yapacak bir şey olmayan bir akşam” yaşayarak heyecanlı bir şekilde kanepeye iniyor. Patladığında, kendisinin ne kadar tembel olduğunu ve nasıl uyumak için rahat bir domuz olmanız gerektiğini anlatıyor. yatağının altından gelen bu pis kokuya sahip oda. Agresif iletişimle ilgili sorun, çok nadiren sorunları çözer. Genellikle, sözlü patlamalardan sonra, acı duygular vardır, duvarlar ilişkiler içinde inşa edilir ve sorun daha sonra tekrar ortaya çıkar. İnsanlar agresif olan diğerlerinden kaçınmayı öğrenirler, çünkü ateş hattına yakalanmak istemezler. Agresif olanlar şu an kendilerini daha iyi hissedebilirler (bir sese sahipler, ihtiyaçları, arzuları ve arzularının bilinmesine izin verdiler), ancak çoğunlukla ilişkileri kaybediyor ve yenilerini yapmakta güçlük çekiyorlar.

Pasif-Agresif İletişim : Bu, daha önce belirtilen iki iletişim biçiminin bir kombinasyonudur. Genellikle alaycı ya da “şaka” ile nitelendirilir, ancak sık sık onun içine gömülü bir gerçek çekirdeği doludur ve bu da, gerçek anlamını sorgulamaya ya da sokmanıza neden olabilir. Pasiftir, çünkü kişinin görüş, istek veya ihtiyaçları doğrudan paylaşılmaz; gizlidirler. Agresiftir, çünkü görüş, istekler ve ihtiyaçlar, alıcı tarafta kişiye zarar verebilecek ısırık alay veya çılgınca yorumlar yoluyla genellikle iletilir. Bu iletişim biçimi, hem pasif hem de agresif iletişimden tehlikeli etkilere sahip olabilir. Bu iletişim stilini kullanan kişinin sanki bir sesi yokmuş gibi hissetmesini sağlayabilir ve ilişkilerde mesafe koyabilir, çünkü insanlar sözcüklerdeki kişinin temel anlamı hakkında şüphelenirler.

Başkalarıyla iletişim kurmanın en iyi yolu, Katkıcı İletişim’i kullanmaktır. Bu iletişim şekli dürüstlük ve doğrudan bir yaklaşımla karakterizedir. Az pişmiş biftekli adamın örneğini alalım. Garson sorgusuna karşı iddialı bir yanıt “Korkarım bardağım az pişmişti” derdi. Orta derecede sordum ve benim için çok fazla pembe var. Lütfen geri çekin ve şefin biraz daha pişirmesini mi istersiniz? “Gülümsemenin duygularını veya kendine değerini ödememekle birlikte, ihtiyaçlar ve arzular belirtilir. Dağınık oda arkadaşıyla örneği inceleyelim. Gevşemiş gelmek yerine, iddialı bir yanıt “Lavabonun kirli tabakları ve yatak odasındaki çöp, tüm evin kokusuna başlamasına neden oluyor olabilir. Bu gece lütfen bu şeylerle ilgileniyor musun? “Sorun belirtildi ve bir çözüm istendi.

Bazıları, garsondan bardağı almalarını istemek ve oda arkadaşına temizlik talebinde bulunmak “çok güzel” gibi görünüyor. Ancak, bu ilk yaklaşım olmalıdır ve bir çözüm önermektedir. Bu tekniği kullanarak, ihtimal uygun bir şekilde çözülecek olan sorunlardır. Başka birisinden bir şey talep ederseniz, saldırgan iletişim konusunda savunmacı ve yatılı kişiler olmasına neden olabilir. Bu yaklaşım sorunu çözmezse, başka adımlar atılabilir. Az pişmiş biftek olan adam bir müdür görmek isteyebilir ve sessizce ve sıkı bir şekilde yemek yedeğini isteyebilir. Temiz oda arkadaşı, sakin bir şekilde dağınık oda arkadaşına, yeni bir oda arkadaşı arayışının kendiliğinden temizlenmeyeceğini söyleyeceğine karar verebilirdi.

Bazıları için, iddialı iletişim ileri iletir. Birisi tarafından haksızlığa uğradığımızda çoğumuz kendimiz için konuşmak zor. Bununla birlikte, uygulama ile daha kolay olur, biz daha mutluyuz, çevremizdeki insanlar genellikle sağlıklı bir şekilde istediğimizi ve neye ihtiyaç duyduğumuzu öğrenmekten çekindiler. Aslında ne olacağını bildikleri için başkalarını rahatlatır. İhtiyaçlarınızı bilinir hale getirmeniz gereken bir durumda olduğunuzda, iddialı bir iletişim deneyin. Şaşkın olabilirsiniz!

Www.HarikaFm.Net

Hoş Geldiniz..

Resimler
Dj EspiNa
Dj – iSyan ile Damardan Kalbe Yolculuk
Dj -DeniZ iLe Sevda DeniZi
Dj – QBiCamTe
Dj- Şekerkız iLe aŞk notaLarı
Dj- Seyh iLe Her Telden
Dj- BetüL ile Türkü Tadında
Dj-DeLidoLu iLe EğLenceLi SaatLer
Yorum

biyo

Genel

Çanakkale Savaşı (1915-1916)Çanakkale Savaşı (1915-1916)...

Çanakkale Savaşı, 1. Dünya Savaşı’nin ...

Ugur getirdigine inandiklarimizUgur getirdigine inandiklarimi...

Sizin yokmuydu uğur getirdiğine inandığınız…...

Limon ağacıLimon ağacı

Hiç Limon kokan bir bahar havasına uyandınız...

Hayatan anlam katan KADINDIR!Hayatan anlam katan KADINDIR!

Kadın dediğin; Öncelikle sadakat, güven bir...

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için özeL DoodLe: En güzeL 29 Ekim mesajLarı burada..29 Ekim Cumhuriyet Bayramı içi...

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı geldi çattı; miLyonLarca...

biyo

Albümler

ThorThor

Gösterime giriş tarihi: 29 Nisan 2011 (Türkiye)...

Örümcek Adam: Eve DönüşÖrümcek Adam: Eve Dönüş

Yenilmezler ile yaşadığı maceranın büyüsüne...

Transformers 5: Son ŞövalyeTransformers 5: Son Şövalye

Son Şövalye, Transformers bu sefer serinin özündeki...

Ruhlar EviRuhlar Evi

Genç bir Amerikalı çift olan Julie ve Jim, fotoğraf...

Arabalar – 3Arabalar – 3

Pixar’ın sevilen serisi Arabalar‘ın...

video

Fragmanlar

ThorThor

Gösterime giriş tarihi: 29 Nisan 2011 (Türkiye)...

Örümcek Adam: Eve DönüşÖrümcek Adam: Eve Dönüş

Yenilmezler ile yaşadığı maceranın büyüsüne...

Transformers 5: Son ŞövalyeTransformers 5: Son Şövalye

Son Şövalye, Transformers bu sefer serinin özündeki...

Ruhlar EviRuhlar Evi

Genç bir Amerikalı çift olan Julie ve Jim, fotoğraf...

Arabalar – 3Arabalar – 3

Pixar’ın sevilen serisi Arabalar‘ın...