Sohbet Sevginin ay ışığı | HarikaFm.Net - Online Radyo Dinle Harika Fm
 • Orhan Cennet:

  müslüm gürses sigaraa herkze ıyı yayınlar

 • özgür:

  merhabalar

 • Hayalet:

  Burası cok guzel kernel abi ii ki varsın tskler hepınızı sevıorum

 • defne:

  bu bana gelsin işte gidiyorum bir şey demeden

 • YuŞa:

  Merhaba , istanbul’dan katılıyorum cok beğendim. ☺

 • Hayalet:

  kernel abi seni cok sevıyorum

 • songül kocatepe:

  bulunsun

 • Hayalet:

  slm bn halil lütfen engellı kardeslerımıze yardım edelım tskler

Mesaj gönderin!


Şu anda çalan: Radyo OnLıne...

mobilplayer
Sevginin ay ışığı

paylaş:

Arkadaşına Öner Yazdır
28.17.2017 tarihinde admin Tarafından Yazıldı.
241 views Okunma
1 yorum

çok fazla eskiden yeşil bir vadinin arasında bir ırmak kıyısında kurulu bir köy varmış,taa dünyanın diğer ucunda. O zamanlar gündüzleri pek güneşli geçermiş, yağmur yağmadıkça; gece olduğunda her zaman yıldızlı olurmuş,bulutlar olmadıkça, köy sakinleri tarımla uğraşırlarmış, hayvanlar avlarlarmış, uçsuz bucaksız arazilerinden, sularını kaynağı aşırı uzakta olan, köylerinin içinden geçen, ırmaktan alırlarmış. Köyde herkes birbirini sever, sayarmış. Köyde bir tek kişinin kalbinde öyle büyük bir sevgi varmış ki bütün köyünküne bedelmiş; Dolun un ıntera`ya olan aşkıymış bu. Kız Dolun`u bilirmişte tanımazmış yakından. Dolun dayanamamış bir gün gitmiş kızın yanına. Sormuş ıntera`ya onunla evlenip evlenmeyeceğini.

ıntera demiş ki Dolun`a: “Evlenirim evlenmeye fakat benim isteyenim çoktur, her gelen kişiden aynı şeyi ister benim babam.fakat babamın bu isteğini yerine getiren benimle evlenir.”

Dolun şaşırmış: “Sensin benim kalbimim sahibi” diyerek baslamış sözüne, “Senin dileğin benim için bir emirdir, söyle isteğini derhal yapayım” demiş aşkına.

ıntera demiş ki:”Bir çiçek vardır yaprakları gümüşten tomurcukları elmastan, onu ister babam benle evleneceksen eğer”.

Dolun; “Bekle beni” demiş ıntera`ya, “hemen gidip getireyim o çiçeği lakin nerededir yeri?”

ıntera parmağıyla göstermiş akan ırmağı “işte bu ırmağın kaynağındadır der babam, kırk gün yürümek gerekirmiş oraya varmak için ama bir giden bir daha gelmedi şimdiye dek sebebiyse oralar büyülüymüş derler,giden geri gelmezmiş sebebiyse buralardan çok aşırı daha güzelmiş oralar.

Dolun; “Senden daha güzel ne olabilmekte ki bu dünyada” demiş ıntera`ya “Döneceğim, o çiçekle, döneceğim nedeniyse seviyorum seni, sebebiyse sensiz anlamı olmamaktadır benim için o güzelliğin”.

Dolun çıkmış yola sonra. Kırk gün yürümüş ırmağın yanından. her zaman ne kadar sevdiğini düşünmüş ıntera`yı yol boyunca.Tek aklındaki ıntera`ymış, tek amacı ise o çiçek.Kırkıncı gün kalkmış Dolun sabah erkenden, yüzünü yıkamış ırmaktan, anlamış ki aşırı yaklaşmış kaynağına ırmağın suyun serinliğinden. Devam etmiş yoluna sonra. Biraz sonra varmış kaynağa, bütün yeşilliklerle çevrili bir göl varmış kaynakta, gölün ortasında bir adacık, adacığın üstünde de o çiçek duruyormuş. Anlamış ıntera`nın anlattığı çiçek olduğunu güzelliğinden.Yüzmeye başlamış adaya doğru derhal. Adaya çıkınca karşısında bir adam belirmiş Dolun`un.

Adam Doluna: “Her gülün bir dikeni, koruyucusu, olduğu benzeri bende bu çiçeğin koruyucusuyum, şayet almaya geldiysen ben, Salut, izin vermem buna” demiş.

Dolun şaşkın ve de kararlı bir tonla; “Ben o çiçeği alacağım sonra aşkıma kavuşacağım” demiş “hiçbir şey beni kararımdan çeviremez”. “O süre beni biraz dinleyeceksin” demiş Salut;”sana neden koparmaman gerektiğini anlatacağım, eğer hala ikna olmazsan o zaman izin veririm almana”.

Dolun ikna olmuş ve çökmüş yoncaların üstüne, başlamış dinlemeye… “şayet bir şeyi çok fazla istersen ve engelin olmadan önünde onu alırsın, yaşamda böyledir,insan engelleri aşarsa yaşamına devam edebilir. Bu çiçekte sadece yaşam için bir şeyler yapacaksan engelleri kaldırır önünden nedeniyse onunda bir görevi mevcut, bu çiçek yalnızca 28 gecede bir açar yapraklarını ve döker parlayan tohumlarını göle, bu sayede buradaki sular yükselir ve ırmaktan taşar gider zamanla. Bu nehir sayesinde yaşar bu doğadaki yeşillikler, bireyler, hayvanlar.” demiş Salut.

Dolun başlamış düşünmeye, şayet çiçeği koparırsa kavuşacaktır sevdiğine fakat kuruyacaktır ırmakları bunun birlikte. Sonunda çiçeğin başına çöker kalır Dolun. Gümüş yapraklarında kendini görür Dolun çiçeğin. birlikte ıntera bulunmaktadır lakin niye mutsuzdur ikisi de. gerçekte kalbindeki tek endişeyi görür Dolun. zamanla Dolun`un düşünceleri yoğunlaşır kafasında. Mutsuzluğunu düşünür, çiçeksiz ıntera`sız bir yaşam düşünür. Koparamaz çiceği günlerce. Dolun bundan böyle yaşamaktan keyif almaz şekilde sadece aşkını düşünerek beklemeye başlar olacakları.

Bir gece çiçek tohumlarını birakırken göle bir tomurcukta Dolun`un sertleşmiş kalbinin üstüne düşmüş, aniden Dolun kalbindeki aşkının büyüklüğü kadar iri bir taşa dönüşmüş, taş o kadar büyükmüş ki dünyaya sığmamış gökyüzüne yükselmiş ve Dünyayla dönmeye başlamış. Böylece Ay olmuş Dolun`un kalbi Dünyaya. O günden sonra sadece 28 gecede bir göstermiş Dolun kalbinin tüm yüzünü, aşkının tüm parıltısını diğerlerine; yalnızca o gecelerde aydınlatmış dünya`yı, tıpkı çiçek benzeri.

Resimler
Dj EspiNa
Dj – iSyan ile Damardan Kalbe Yolculuk
Dj -DeniZ iLe Sevda DeniZi
Dj – QBiCamTe
Dj- Şekerkız iLe aŞk notaLarı
Dj- Seyh iLe Her Telden
Dj- BetüL ile Türkü Tadında
Dj-DeLidoLu iLe EğLenceLi SaatLer
Yorum

 • Beni benden aldı çok sevdim

  30.10.2017 tarihinde Erol tarafından yazıldı.
  Cevapla
biyo

Genel

Çanakkale Savaşı (1915-1916)Çanakkale Savaşı (1915-1916)...

Çanakkale Savaşı, 1. Dünya Savaşı’nin ...

Ugur getirdigine inandiklarimizUgur getirdigine inandiklarimi...

Sizin yokmuydu uğur getirdiğine inandığınız…...

Limon ağacıLimon ağacı

Hiç Limon kokan bir bahar havasına uyandınız...

Hayatan anlam katan KADINDIR!Hayatan anlam katan KADINDIR!

Kadın dediğin; Öncelikle sadakat, güven bir...

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için özeL DoodLe: En güzeL 29 Ekim mesajLarı burada..29 Ekim Cumhuriyet Bayramı içi...

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı geldi çattı; miLyonLarca...

biyo

Albümler

ThorThor

Gösterime giriş tarihi: 29 Nisan 2011 (Türkiye)...

Örümcek Adam: Eve DönüşÖrümcek Adam: Eve Dönüş

Yenilmezler ile yaşadığı maceranın büyüsüne...

Transformers 5: Son ŞövalyeTransformers 5: Son Şövalye

Son Şövalye, Transformers bu sefer serinin özündeki...

Ruhlar EviRuhlar Evi

Genç bir Amerikalı çift olan Julie ve Jim, fotoğraf...

Arabalar – 3Arabalar – 3

Pixar’ın sevilen serisi Arabalar‘ın...

video

Fragmanlar

ThorThor

Gösterime giriş tarihi: 29 Nisan 2011 (Türkiye)...

Örümcek Adam: Eve DönüşÖrümcek Adam: Eve Dönüş

Yenilmezler ile yaşadığı maceranın büyüsüne...

Transformers 5: Son ŞövalyeTransformers 5: Son Şövalye

Son Şövalye, Transformers bu sefer serinin özündeki...

Ruhlar EviRuhlar Evi

Genç bir Amerikalı çift olan Julie ve Jim, fotoğraf...

Arabalar – 3Arabalar – 3

Pixar’ın sevilen serisi Arabalar‘ın...